Facebook
Instagram
Youtube
LinkedIn

hledat

Aktivity v okolí

Rekreační středisko Jasenka

Aktivní víkend na Jasence

Sportovní nadšenci jistě ocení prodloužený víkend nabitý fyzickou aktivitou i skvělou zábavou. Zájemce čekají během tří dnů skupinové lekce, např. CORE trénink (cvičení vlastní vahou), kruhový trénink či běh okolní malebnou krajinou, v případě nepříznivého počasí se program přesouvá do vnitřních prostor areálu. Kromě sportu jsou samozřejmě připraveny také další týmové aktivity. 

TERMÍN: 6. - 8. 10. 2023

CENA: 3 950 Kč/osobu. V ceně je ubytování, plná penze a 5x trénink. 

REZERVACE: horka@starezsport.cz.

Cykloturistika

V okolí Nového města na Moravě se nachází 160 km značených, málo frekventovaných cyklotras s atraktivními kulturními i přírodními památkami. Fanoušci cyklistiky jistě ocení vyhlášené singletracky, silniční, MTB a Gravel okruhy a pumptrack. Fanoušky motokrosu jistě potěší vzdálenější motokrosová trať Písečná zmole. Vysočina Aréna v NMnM nabízí i trasy pro in-line a kolečkové brusle.

Koupání

Pro rekreační koupání je ideální nedaleký Zuberský rybník na okraji rozsáhlého lesního komplexu v blízkosti Pohledecké skály. Další možnosti koupání jsou ve Skalském rybníku s travnatými plážemi, v Domanínském rybníku nebo v rybníku v Medlově a na Sykovci. Z přírodních koupališť je rovněž vyhledávané koupaliště s dětským hřištěm a brouzdalištěm u Nového Města na Moravě. Městské lázně v NMnM nabízí kromě koupání i wellness a cvičení.

Turistika

V okolí je velké množství turistických tras s přírodními památkami, kde můžete spatřit nejen krásnou přírodu, ale i bezpočet chráněných druhů rostlin i živočichů. Zajímavá jsou místa jako např. Pernovka, Vávrova skála či krajina U Bezděkova. Mezi turisty jsou oblíbené i křížové cesty Slavkovice, Horní Bobrová a cesta na Harusův kopec. Vyhledávané jsou rovněž značené naučné cesty, jako je např. Metodka, Tři kříže a Milovská naučná stezka vedoucí pod skalami Čtyři palice. Oblíbeným cílem jsou např. i skalní útvary Devět skal (nejvyšší bod CHKO), Drátenická skála, Milovské perničky se zvláštními prohlubněmi, skalnatý vrchol Prosíčka nad údolím řeky Fryšávky, skalní blok Štarkov se zbytky hradu Skály, vyhlídka Hraběcí stolek nad meandrem řeky Svratky a Pasecká skála.

Z dalších zajímavostí můžeme jmenovat Nové Město na Moravě s renesančním zámkem, Horáckým muzeem a Horáckou galerií, dále pak město Žďár nad Sázavou se světoznámým poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a dalšími stavebními památkami J. B. Santiniho v okolí, hrad Pernštejn s oblíbenou skalní vyhlídkou na hrad a vláčkem, zříceniny hradu Zubštejn, Rožná, Jivina, Mitrov, Lísek, Valy, Dalečín, zámek Radošín atd.

Atrakce pro děti

Pro děti je v okolí řada atrakcí, např. pohádková vesnička Podlesíčko, pohádková alej v Bystřici pod Pernštejnem se stezkou zdatnosti, Strašidelné podzemí ve sklepení Horáckého muzea, naučná vodní stezka podél Veselého rybníku, Centrum Eden v Bystrici pod Pernštejnem s expozicemi, Horáckou vesnicí a zvířátky, nebo přírodní dětský areál na okraji obce Polnička. Návštěvu hradu Pernštejn zpestří i hledačka pro děti. Za zmínku jistě stojí i westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli.

Zimní aktivity

Lyžařské a běžkařské tratě

V okolí je přes 100 km turistických běžeckých tras. Ve Vysočina Aréně se každou sezónu konají závody v klasickém lyžování i biatlonu.
Pro sjezdové lyžování slouží sjezdovka na Harusově kopci SKI HARUSÁK s délkou 550 m a převýšením 110 m.
V přízemí budovy se rovněž nachází místnost pro úschovu kol, případně lyží v zimních měsících.

Pro návštěvníky regionu Vysočina je připravena zážitková karta - Koruna stromů, která nabízí mnoho výhod, slev a zážitků. Turista, který si ji pořídí, získá výhody, slevy, příjemné zážitky k ubytování navíc.